KAUÇUK ÇEŞİTLERİ

TABİİ KAUÇUK (RSS-NR)

Çeşitli asit, baz, alkol, soğuk ve sıcak suya dirençli olan bu hammadde, Çalışabileceği sıcaklık değeri ise – 60C + 90C derece arasındadır.

ETİLEN PROPİLEN KAUÇUK (EPDM)

Dış etkenlere, ozona, tuzlu suya, su buharına, hava koşullarına, sıcak ve soğuk suya dayanıklılığı oldukça iyi olan bu hammaddenin çalışabileceği sıcaklık değeri ise – 45C + 150C derece arasındadır.

SİLİKON KAUÇUK (MUQ)
Yırtılmaya karşı direnci zayıf olan bu malzemenin oksijen ve ozonun etkilerine karşı direnci oldukça yüksektir. Çalışabileceği sıcaklık değeri – 60C + 200C derece arasında olurken, aralıklarla + 250C dereceye kadar dayanabilir.

POLİÜRETAN (PU)

Hava, ozon, su ve yağ karışımlarına dirençli olan bu hammadde; yüksek basınç, kopma, yırtılma ve aşınmaya karşı dayanıklığı oldukça iyidir. Çalışabileceği sıcaklık değeri ise – 30C + 90C derece arasındadır.

NEOPREN KAUÇUK (KA)

Atmosfer şartlarına, sıvı ve gaz halindeki petrol ürünlerine, ozona, suya ve tuzlu suya dayanıklı olan bu malzemenin yanması oldukça zor olduğu gibi  – 20C + 120C derece sıcaklık arasında çalışabilmektedir.

NİTRİL KAUÇUK (NBR)

Mazot, benzin, çeşitli sanayi ve gres yağlarına karşı dayanıklı genel amaçlı malzemedir. Keçe imalatında tercih edilen malzeme çeşidi Nitril kauçuk malzemesidir. Çalışabileceği sıcaklık değeri – 40C + 110C derece arasında olurken aralıklarla + 120C dereceye kadar dayanabilir.

VİTON FLUOROELOSTOMER (FKM)

Madeni yağlara, çeşitli organik solventlere, greslere ve katkı maddeli olanlara, uçak, motor yağlarına ve yüksek sıcaklığa dayanıklı bir hammaddedir. – 30C + 250C derece arasındaki sıcaklıkta çalışabilmektedir.

Sağlam Kauçuk San. ve Tic. Ltd. Şti. olarak sanayide çok büyük bir yeri ve önemi olan kauçuğu işleyerek çok sayıda kullanım amacına uygun olarak talebe göre hazırlamakta ve müşterilerimize sunmaktayız. Ürün çeşitlerimiz web sitemizde yer almakta olup talebe göre farklı ürünler de yapılmaktadır.