TİTREŞİM TAKOZU 

Titreşim (vibrasyon) takozları, kauçuktan yapılmış ve takılı bulunduğu mekanizmalarda oluşan titreşim ve darbeleri sönümleyerek bunların iletilmesini engelleyen ve aynı zamanda gürültüyü de azaltan elemanlardır. Titreşim takozu eksenel ve radyal kuvvetleri absorbe eder. Titreşim takozları bu görevleri ile takılı olduğu mekanizmayı ve elemanlarını korur, uzun ömürlü olmalarını sağlar.

Büyük motorlar ve endüstriyel makineler güçlü titreşimler ve aşırı gürültüye neden olur. Bu titreşimler ekipmana zarar verir ve güvensiz çalışma koşulları yaratır. Sonunda bu durum, ürün kalitesini olumsuz olarak etkiler ve hatta üretimi durdurabilir.

Titreşim yalıtım parçaları, titreşim dalgalarının genlik ve frekansını azaltarak makinenizi korur. Bir amortisör gibi davranan titreşim aparatları motorların ve makinelerin sorunsuz ve verimli çalışmasını sağlar. Titreşim sönümleme aparatları, daha sonra metalle bağlanan doğal kauçuk gibi bir elastomer ile yapılır.

TİTREŞİM TAKOZUNUN KULLANIM ALANLARI

Titreşim takozları darbeli çalışmanın mevcut olduğu her alanda kullanılabilir. Çok çeşitleri olup makine parçalarının birbirleri ile olan bağlantılarında ve yer ile temasında kullanılır. Makinelerin gezinmemesi, bulunduğu yerdeki dengesinin bozulmaması, temas ettiği yüzeye zarar vermemesi için titreşim takozu kullanılmaktadır. Titreşim (Vibrasyon takozları) konveyör sistemlerinde, havalandırma inşasında, jeneratörlerde, amortisörlerde, medikal cihazlarda, pompa, hidrofor, denizcilik ekipmanları, her türlü araç gereç ve teçhizatlarda, pres tezgahlarında ve buna benzer yerlerde titreşim ve darbe engelleme amacıyla kullanılır. Civatalı ve civatasız olarak üretilebilmektedir.

Genel uygulamalar: Pompa, Hazne, Rulo Değirmenleri, Kameralar, CNC Makineleri, Askeri Ekipmanlar, Yıkama Makineleri, Endüstriyel Tekne Motorları, Küçük Elektrik Motorları, Titreşimli Tablolar, Havalandırma Ekipmanları, Havacılık Ekipmanları, Kompresörler, Transformatörler, Nakliye Konteynerleri, Savunma Ekipmanları ve Deniz Tahkimatı Motorlar.

Her amaca uygun ve istenilen ölçülerde imalat için lütfen iletişime geçiniz.